Day vushuvankaВже багато років поспіль українці святкують “День Вишиванки”. Свято, яке покликано пам'ятати та шанувати українські традиції. Вишиванка нам нагадує, хто ми є, який ми сильний та незламний народ.

У кожної вишиванки є символіка, яка містить прихований сенс. Вона може вберегти від неприємностей, подарувати удачу і процвітання. Візерунки, які зображають можуть бути різних видів, розмірів та кольорів. Але розділяють основні три види малюнків: геометричний, рослинний та тваринний.

Геометричний малюнок. Такий малюнок краще носити чоловікам. Наприклад, якщо зображений ромб, який символізує родючість, то він сприяє множенню роду і поліпшенню добробуту сім'ї. Квадрат — символізує досконалість, гармонію і порядок. А спіраль — це символ води. Дуже важливий символ є трикутник, який уособлює Святу Трійцю і є найсильнішим оберегом. Також багато орнаментів включають хрести. Вони володіють потужним захистом від злих духів. Геометричних символів багато, і їх поєднання пише історію вашого буття та налаштовує на той чи інший стиль життя.

Рослинний орнамент. Вишиванки з такими малюнками притаманні для жіночого вбрання. Квіти, гілки та листя відображають чистоту і процвітання роду. Вони означають постійне оновлення і нескінченність. Чудова вишивка калини — символ відродження. Ці червоні ягоди відображають довголіття сім'ї та безсмертя роду. Ну а дівчині вона дає красу. Соняшники — це, звісно, символ сонця, а ромашка — знак любові і юності. Роза символізує любов і милосердя. Для заміжніх жінок використовують вишиванки із зображенням ягід і плодів. Наприклад, яблуня, виноград, люцерна та дерево. Кожен із цих візерунків має певний, надзвичайно важливий зміст.

Вишивка тварин і птахів не зовсім притаманна для суконь, сорочок, тощо. Їх найчастіше використовують для оздоблення рушників, подушок. Це обереги з особливим значенням. Ось, соловей та зозуля — знак дівочого рушника. Лебеді, павичі й голуби — знак молодят. А ведвідь — це неймовірно сильний покровитель полювання.

Орнаменти та візерунки можуть бути різні. Їх поєднання має бути правильним. Люди, які займаються вишивкою мають робити це з чистим серцем та гарним настроєм. А головне, у вашій вишиванці має бути комфортно саме вам.

Любіть Україну, любіть своїх близьких та шануйте традиції. І тоді все життя набуде правильного сенсу та змістовності.